Až tu budou tři miliony důchodců...

  • 02.11.2018 16:08

Diskuse v pořadu Duel: Migranti problém s penzemi nevyřeší, varuje Národní rozpočtová rada

Až půjdou Husákovy děti do důchodu, čeká Českou republiku zvrat. Pokud se nezmění daně a penzijní systém, republika spadne do obřího dluhu, varuje Národní rozpočtová rada. Dojdou peníze na důchody a na zdravotní péči? Sledujte video pořadu Duel s předsedkyní rady Evou Zamrazilovou a poradcem premiéra Martinem Fassmannem, který je zároveň vedoucím makroekonomického oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Tolerance Čechů k dojíždění do práce klesá

  • 19.10.2018 10:25

Dvě třetiny Čechů by ke stěhování nepřiměla ani zajímavější práce, ani vyšší mzda

S délkou dojíždění do práce je nespokojených 30 % Čechů, což je o 7 procentních bodů více než v loňském roce. S rostoucím počtem pracovních nabídek také klesá ochota Čechů ke stěhování za prací. Dvě třetiny Čechů by ke stěhování nepřiměla ani zajímavější práce, ani vyšší mzda. Vyplývá to z průzkumu kandidátských preferencí personální agentury Grafton Recruitment.

Citlivost českého hospodářství na vnější prostředí vzrostla

  • 16.10.2018 16:16

Klíčový je export automobilů, jeho výpadek by byl nejcitlivější

Otevřenost české ekonomiky roste a s ní i citlivost hospodářství na vnější ekonomické podmínky. Vyplývá to z analýzy zahraničního obchodu ČR UniCredit Bank. Objem českého exportu vztaženého k celkovému HDP totiž vzrostl za posledních 20 let z 27 procent na 67 procent.

Objem čínského kapitálu v českých firmách na historickém maximu

  • 11.10.2018 11:49

Počet tuzemských společností s čínským vlastníkem naopak stále klesá

Objem čínského kapitálu upsaného v základním jmění českých firem přesáhl 6,5 miliardy korun, a je aktuálně na historicky nejvyšší úrovni. Naopak celkový počet tuzemských společností s čínským vlastníkem stále klesá, a je nejnižší od roku 2011. Vyplývá to z analýzy vlastnické struktury české podnikatelské sféry, kterou pravidelně zveřejňuje poradenská společnost Bisnode.

Jaká je perspektiva růstu invalidních důchodů

  • 04.10.2018 15:28

Invalidé patří mezi výborné zaměstnance, potřebují k tomu však i podporu

V České republice je v současnosti více než 400 tisíc invalidních důchodců. Nynější vláda slíbila navýšit jejich invalidní důchody. Kdy a o kolik vzroste invalidní důchod v jednotlivých stupních invalidity? A kolik to bude stát státní pokladnu?

 

Rozdíly mezi pracovními úvazky v Česku a v Německu

  • 03.10.2018 13:28

Němci odpracují o 407 hodin ročně méně než Češi

Podle údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci z roku rozdíl mezi průměrnou odpracovanou dobou v Německu a Česku způsobuje zejména různá struktura pracovních úvazků. Němci na tom jsou lépe, protože ročně celkově odpracují o 407 hodin méně než Češi.

Analýza: Pacientů s Alzheimerem přibylo za pět let o 41 %, náklady poprvé přesáhly miliardu

  • 22.09.2018 19:49

Více než 1,1 miliardy korun vyčerpali v loňském roce na svoji léčbu klienti VZP, jimž lékaři diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Je to poprvé, co náklady největší zdravotní pojišťovny na tuto nemoc přesáhly jednu miliardu. Ještě v roce 2013 to nebylo ani 700 milionů korun. Za pět let se výdaje na péči o pacienty s Alzheimerovou nemocí zvýšily o 64,59 %. Přibývá i nemocných, za stejnou dobu se jejich počet zvýšil o 41,48 %. Vyplývá to z analýzy, kterou VZP zpracovala při příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby, který připadá na pátek 21. září.

Nedostatek lidí s potřebným profilem

  • 22.09.2018 19:42

36 % zaměstnavatelů v ČR  nemůže obsadit svá volná pracovní místa

Společnost ManpowerGroup zveřejnila výsledky průzkumu Nedostatek lidí s potřebným profilem, který se zaměřuje na to, jak a proč je pro zaměstnavatele obtížné najít vhodné zaměstnance a zároveň monitoruje, jak nedostatek talentů řeší.

Platy i mzdy musí být vyšší, pracovat se musí vyplatit

  • 21.09.2018 15:59

Říká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD)

Už měsíc poté, co se Jana Maláčová ujala funkce ministryně, svou první velkou politickou bitvu o zvýšení důchodů. O týden později byla u zvedání platů ve veřejné sféře. Plánů ve prospěch zaměstnanců má ale více.