České lyže z Moravy do celého světa

  • 28.07.2010 15:59
"

V této době vrcholí výroba a distribuce lyží a snowboardů před zimní sezonou 2010/11. Děje se tak ve společnosti Sporten, což je největší český výrobce tohoto specifického sportovního náčiní. Letos bylo vyrobeno téměř 180 000 párů lyží a „sněžných prken“. Z celkového objemu bude asi devadesát procent vyvezeno do světa, včetně USA, Austrálie, Japonska nebo severských zemí.

"

Spokojenost hostů vytvářejí spokojení zaměstnanci

  • 28.07.2010 15:58

Kdo jednou nahlédl do zázemí pohostinských zařízení, ví, že jsou zde nemalé problémy. Zejména se zaměstnanci. Ač navenek musí hotel působit vstřícně, uvnitř to někdy vře. Příčin je mnoho, ale to hosty nezajímá. Oni si zaplatí a požadují za to adekvátní služby. Obrovský boom cestovního ruchu po roce 1989 znamenal také příliv nezkušených zaměstnanců do tohoto odvětví. S vidinou snadného zisku přišla do „branže“ řada laiků. O to těžší to měli poctiví restauratéři a hoteliéři.

Jednou rukou tleskat nelze

  • 05.01.2010 13:13

Co se to děje s kapitalizmem posledního půl století? Je jeho neoliberální směr pro lidstvo prospěšný? Podniky se stěhují za levnější pracovní silou a nechávají za sebou tisíce nezaměstnaných, chátrající stavby a desítky hektarů prázdných vyasfaltovaných parkovišť. Tento kapitalizmus zpustošil regiony v Itálii, Portugalsku a Španělsku. Dnes se pasou tito nomádi v České republice, Maďarsku a na Slovensku. Ale už si připravují prostor v dalších, ještě levnějších lokalitách na východ od nás. Tento současný bezohledný systém je však na hony vzdálen gründerskému kapitalizmu z konce 19. století. Vypadá to, že neoliberální globální manipulátoři se chtějí vrátit na začátek 19. století. Je otázkou, zda krize tento systém zabrzdí.

Je třeba něco dělat, a ne se nervovat

  • 02.06.2009 14:54

Firma AQUITA GROUP, a.s., přestože to název nenapovídá, má ryze české kořeny a domácí pracovníky, kteří ve výrobcích nabízejí špičkové světové poznatky a suroviny. I když kromě jiného vyrábějí a prodávají koncentrovanou šťávu z aloe vera na podporu imunity, samotná firma není imunní vůči dopadům světové krize. Jak se proti ní účinně bránit a přitom si zachovat pružnost a odolnost firemního organizmu? O tom jsme hovořili s Michalem ERBENEM, generálním ředitelem a předsedou představenstva akciové společnosti AQUITA GROUP.

Čas letních táborů se blíží

  • 26.03.2009 11:41

Tradice dětských táborů je u nás velmi silná. Ovšem, jak se vyznat v nabídce? Zvláště, když potřebujeme na tábor umístit i nepříliš zdravé dítě. Lépe řečeno, dítě se zdravotním znevýhodněním. Řady spokojených rodičů doslova z celé republiky doporučují služby CK Zdraví – a Klubu tří pé čili Poruchy přijmu potravy.

Zdravé zaměstnanecké benefity

  • 09.03.2009 10:33

Nef de Santé, a s. je výrobcem doplňků stravy – vitaminů a řady dalších přírodních preparátů. Zájem společnosti se soustřeďuje hlavně na prodej do lékárenské sítě, navíc má za sebou zajímavé zkušenosti s produkty jako součástí systému „závodní preventivní péče“.

Pro „výučák“ i bez studií

  • 24.02.2009 10:34
Koncem roku 2007 vznikl zákon č.179/2006, který umožňuje získat osvědčení o uznání tzv. dílčí kvalifikace na základě zkouškou prokázaných dovedností a znalostí. Tato právní norma zavádí jednotný, transparentní a objektivní způsob ověřování a uznávání dovedností a vědomostí jedince bez ohledu na to, jakým způsobem je získal – zdali studiem, či prací. Tato možnost do této doby neexistovala, přesto, že se jedná o klíčový prvek dalšího vzdělávání.

 

Le Che`que Déjeuner: Benefity už nejsou jen stravenky

  • 15.01.2009 00:00

O zkušenostech i záměrech jsme hovořili s obchodním ředitelem Ing. Petrem PACASEM.

Přestože se v odměňování a motivování zaměstnanců i u nás stále více prosazují zaměstnanecké výhody (benefity), stále zaostáváme za vyspělými státy Evropské unie. Zde tento způsob odměňování představuje až patnáct procent podílu na mzdových nákladech firem. Proto se chceme v rozhovoru podívat pod pokličku firemní strategie a vnímání firemní kultury francouzské společnosti Le Che`que Déjeuner, která má více než čtyřicetiletou tradici na evropském trhu a která od roku 1995 úspěšně působí v České republice.

Firemní (ne)kultura: Gastarbeitři? To je slabé slovo. U nás pracují otroci!

  • 20.11.2008 00:00

Některé z asi 310 000 u nás nyní zaměstnávaných cizinců poznáme na první pohled (Vietnamce, Mongoly), ale jiné (Slováky, Ukrajince, Poláky a Bulhary) identifikujeme, až když promluví svou mateřštinou. Všichni bez rozdílu se už mohli setkat s tím, že část veřejnosti jim není nakloněna v domnění, že prý tihle „gastarbeitři“ berou Čechům práci. Ale to není pravda, protože za takových pracovních, mzdových, zdravotních a životních podmínek by našinci na práci nesáhli. Agenturní zaměstnávání pracovníků totiž někdy představuje otroctví se vším, co k tomu patří. Zatím se kolem něj přešlapuje jako kolem horké kaše, jako by se kompetentní orgány a instituce nechtěly popálit. Možná i kvůli tomu, že se tomuto novodobému otroctví u nás daří víc, než je zdrávo a než jsou si ochotny a schopny připustit. Jak se říká: kde není žalobce, není ani soudce…