Le Che`que Déjeuner: Benefity už nejsou jen stravenky

  • 15.01.2009 00:00

O zkušenostech i záměrech jsme hovořili s obchodním ředitelem Ing. Petrem PACASEM.

Přestože se v odměňování a motivování zaměstnanců i u nás stále více prosazují zaměstnanecké výhody (benefity), stále zaostáváme za vyspělými státy Evropské unie. Zde tento způsob odměňování představuje až patnáct procent podílu na mzdových nákladech firem. Proto se chceme v rozhovoru podívat pod pokličku firemní strategie a vnímání firemní kultury francouzské společnosti Le Che`que Déjeuner, která má více než čtyřicetiletou tradici na evropském trhu a která od roku 1995 úspěšně působí v České republice.

Firemní (ne)kultura: Gastarbeitři? To je slabé slovo. U nás pracují otroci!

  • 20.11.2008 00:00

Některé z asi 310 000 u nás nyní zaměstnávaných cizinců poznáme na první pohled (Vietnamce, Mongoly), ale jiné (Slováky, Ukrajince, Poláky a Bulhary) identifikujeme, až když promluví svou mateřštinou. Všichni bez rozdílu se už mohli setkat s tím, že část veřejnosti jim není nakloněna v domnění, že prý tihle „gastarbeitři“ berou Čechům práci. Ale to není pravda, protože za takových pracovních, mzdových, zdravotních a životních podmínek by našinci na práci nesáhli. Agenturní zaměstnávání pracovníků totiž někdy představuje otroctví se vším, co k tomu patří. Zatím se kolem něj přešlapuje jako kolem horké kaše, jako by se kompetentní orgány a instituce nechtěly popálit. Možná i kvůli tomu, že se tomuto novodobému otroctví u nás daří víc, než je zdrávo a než jsou si ochotny a schopny připustit. Jak se říká: kde není žalobce, není ani soudce…

Nejdůležitějším aktivem pro ČEZ jsou její zaměstnanci

  • 21.10.2008 20:32

Skupina ČEZ je největším výrobcem a distributorem elektřiny v České republice a zároveň hraje prim v rámci evropských zemí. Strategickým cílem skupiny je stát se lídrem na trzích s elektřinou střední a jihovýchodní Evropy. A k tomuto cíli má dobře našlápnuto. Skupina ČEZ obsluhuje dnes již téměř sedm milionů zákazníků. Na téma, jak se významný zaměstnavatel stará o své zaměstnance, hovořila Revue Sondy s ředitelem mediálního útvaru ČEZ, a.s. Ladislavem KŘÍŽEM.