Odbory trvají na zvýšení platů státních zaměstnanců o 10 procent

  • 09.07.2018 14:55
Dohoda s vládou se odsouvá na srpen
ČSSD podpoří plošný růst platů
Odbory veřejného sektoru se ani dnes nedohodly s vládou na růstu platů. Požadují pro učitele o 15 procent vyšší sumu na platy a pro ostatní pracovníky veřejného sektoru zvýšení tarifů o 10 procent od října. Dál budou jednat o několika variantách přidání, které má propočítat ministerstvo práce. Dohoda by mohla padnout do poloviny srpna. Novinářům to po jednání se zástupci vlády řekl Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů.

OECD: Za pomalým růstem mezd hledejte i hvězdné firmy

  • 09.07.2018 14:53

Práce je konečně dost. Vyšší mzda a kvalitnější pracovní prostředí ale jako by byla výsadou několika málo vyvolaných, konstatuje v nejnovější zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Proč?

V jihokorejské automobilce Hyundai se schyluje ke stávce

  • 09.07.2018 14:53
Český závod v Nošovicích letos zvyšoval letos mzdy dvakrát
Odboráři automobilky Hyundai Motor v Jižní Koreji zvavažují stávku, když koncem června zkrachovalo jednání ohledně zvýšení mezd. Pro stávku se vyslovily téměř tři čtvrtiny zaměstnanců sdružených v odborech. Podle mluvčího odborů nezačne protest dříve než 10. července, kdy zástupci zaměstnanců své stávkové plány znovu projednají, informovala agentura Reuters.

Nespolehlivých plátců DPH je nejméně za poslední rok

  • 09.07.2018 14:47

Nespolehliví plátci DPH v ČR ubývají. Ke konci června jich poradenská společnost Bisnode ve svých databázích evidovala 9721, což je nejméně za posledních dvanáct měsíců. Letos se jejich počet snížil téměř o 900. Nespolehliví plátci přibývají jen mezi firmami, které vykazují tržby mezi deseti a šedesáti miliony korun za rok. 

Vláda konečně začala vyjednávat o platech ve veřejné sféře

  • 09.07.2018 10:20

Odborové svazy působící ve veřejné a příspěvkové sféře se od března snažily přimět vládu k vyjednávání o svých návrzích na růst platů zaměstnanců. Sledovaly cíl, aby byl nalezen kompromis ještě předtím, než vláda schválí návrh státního rozpočtu. Bohužel ke schůzce premiéra a ministryně financí s odboráři došlo až 19. června, v den, kdy Babišův kabinet obrysy státního rozpočtu na příští rok schválil.

Volby do Sněmovny by suverénně vyhrálo hnutí ANO

  • 04.07.2018 13:06
TOP 09 a STAN by propadly
Pokud by se v červnu konaly volby do Sněmovny, zvítězilo by podle volebního modelu agentury STEM hnutí ANO se ziskem 32 procent hlasů. V porovnání s dubnem zaznamenalo pokles o devět desetin procenta, jeho podpora je ale silnější, než byl podzimní volební výsledek.

Piloti irského Ryanairu půjdou do 24 hodinové stávky

  • 04.07.2018 12:58

Odboráři žádají zlepšení pracovních podmínek
Piloti irských nízkonákladových aerolinek Ryanair, kteří jsou členy profesního odborového svazu, půjdou 12. července poprvé do stávky. Společnost nesplnila jejich požadavky na zlepšení pracovních podmínek, uvedla agentura Reuters. Stávka potrvá 24 hodin. Zprávu přinesl server e15.cz.

Průzkum: Češi mění zaměstnavatele kvůli nízké mzdě a nedostatku uznání

  • 03.07.2018 14:42

Nízký plat, nedostatek uznání a neuspokojující kariéra patří mezi důvody, proč Češi a Češky nejčastěji opouští zaměstnavatele. Naopak jistota zaměstnání, finanční zdraví zaměstnavatele, mzda a zajímavý obsah práce patří k důvodům, kvůli kterým Češi zůstávají zaměstnavateli věrní. Vyplývá to z výsledků aktuálního průzkumu zaměstnaneckých preferencí personálně poradenské společnosti Randstad, které zveřejnil server aktualne.cz.

Zdravotnické odbory trvají na plošném zvýšení tabulkových platů

  • 03.07.2018 14:36

Podle předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníkové budou odbory dál trvat na plošném desetiprocentním zvýšení tabulkových platů, a to nejen pro sestry. „Další jednání s premiérem za všechny odborové svazy veřejných služeb máme 9. července a náš požadavek dál trvá,“ říká Žitníková v článku, který přinesl server zdravotnickydenik.cz.