Ministryně: Chci obnovit důvěru v důchodový systém

  • 21.01.2020 15:40
Ministryně Maláčová diskutovala s předsedy odborových svazů
 
Evropská minimální mzda, růst minimální mzdy, superhrubá mzda, stravenkový paušál, pět týdnů dovolené, zákoník práce, podpora rodin a další témata zazněla ve velmi podnětné diskusi ministryně práce Jany Maláčové s předsedy odborových svazů na Radě ČMKOS.

Česká republika - Švýcarsko východní Evropy

  • 17.01.2020 10:34
Každý osmý pracující v Česku je cizinec
 
Česká ekonomika se stále více spoléhá na zaměstnance s cizím státním občanstvím. Většinu celkového počtu cizinců u nás tvoří občané Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu, významný podíl zaujímají také občané Ruska, Polska, Bulharska a Rumunska. V počtu usazených převyšují občané třetích zemí nad občany EU.

Ekonomika padne, pokud mzdy neporostou dost

  • 03.01.2020 14:43
Rozhovor předsedy ČMKOS Josefa Středuly v MF DNES
 
Odboráři požadují, aby mzdy letos rostly v ekonomice o šest až sedm procent. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula říká, že si to firmy navzdory očekávanému zpomalení mohou dovolit. Pokud mzdy dostatečně neporostou, může to ohrozit celou ekonomiku. „Spotřeba obyvatel dnes tvoří HDP více než z poloviny,“ míní Josef Středula.

Daňově nejvýhodnější stravenka pro rok 2020

  • 03.01.2020 06:35
Nová hodnota stravného na pracovních cestách - 103 Kč na den
 
„Zaměstnancům se stravenka vyplatí víc než příspěvek ke mzdě, který by musel být zdaněn,“ říká Jan Matoušek, marketingový manažer pro stravenky ze společnosti Sodexo Benefity. Hodnota nejvýhodnější stravenky meziročně vzrostla o 8 Kč. Cena průměrného oběda podle společnosti Sodexo dosahuje 127 Kč, a hodnota daňově nejvýhodnější stravenky tak víceméně kopíruje reálnou situaci na trhu.

 

Projekt eNeschopenka běží naplno

  • 02.01.2020 12:12

Co se změní pro pacienty a co pro lékaře...

Elektronická neschopenka se od 1. 1. 2020 rozběhla naplno. Pro pacienty tak končí období, kdy museli v horečce obíhat s papírem v ruce lékaře a zaměstnavatele. Zaměstnavatelé budou mít přehled o pracovní neschopnosti prakticky ihned...

K dětem se zrakovým postižením dorazil Ježíšek s předstihem

  • 19.12.2019 12:40
Jihočeští kováci přišli s nadílkou
 
Mezi děti z Mateřské školy pro zrakově postižené v českobudějovické Zachariášově ulici dorazil s předstihem Ježíšek. A hned o celý týden dříve. Ke školkové nadílce se v úterý 17. prosince přidali se svými dárky také zástupci Odborového svazu KOVO.

Dvě pětiny učňů pracují po škole mimo svůj obor

  • 17.12.2019 13:05
Rozšířená realita pomáhá řešit nedostatek pracovníků
 
Průmyslové firmy v Česku našly nový způsob, jak zmírnit dlouhodobý nedostatek zaměstnanců. Chybějící profesionály umí firmy do určité míry nahrazovat rozšířenou realitou, která umožní i poučeným laikům vykonávat činnosti, k nimž nemají plnou kvalifikaci.