Sodexo: Snižujeme restauracím provizi na 3 %

  • 21.10.2020 13:19
Gastronomický sektor opět čelí opatřením, která mají zabránit šíření nemoci covid-19. Pro mnohé podniky je tento podzimní lockdown výrazně náročnější než ten jarní. Proto společnost Sodexo Benefity vyslyšela výzvu Luboše Kastnera z platformy Moje restaurace Asociace malých a středních podniků ČR a přistoupila ke snížení svých poplatků pro malé restaurace.

Zaměstnavatelé a odbory společně pro bezpečnou práci a život

  • 17.10.2020 14:11
Jaroslav Hanák a Josef Středula: Ochráníme-li zaměstnance, ochráníme ekonomiku
 
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR deklarují společný zájem na tom, jak v extrémně se zhoršující pandemické situaci, co nejvíce ochránit lidi, kteří musí zajišťovat výrobu, služby, dopravu a veškeré další služby a provozy, kde je nutná osobní přítomnost zaměstnanců na pracovišti.
 

Na zrušení superhrubé mzdy doplatí zaměstnanci

  • 09.10.2020 14:02
Na zrušení superhrubé mzdy doplatí nízkopříjmoví zaměstnanci, říká mj. předseda Českomoravské konfederace Odborových svazů Josef Středula v rozhovoru pro deník Právo. Na chystaném snížení daně z příjmů zaměstnanci v konečném důsledku neušetří, protože vláda si od nich vezme peníze jinde na zacelení díry ve státním rozpočtu. 

Odbory zdravotníků apelují na veřejnost

  • 29.09.2020 17:33
Zdravotníků aktuálně nakažených covidem-19, je už téměř 1700, lékařů téměř 400, sester 700 a ostatních pracovníků 600. Od začátku epidemie jde více než 3600 lidí. Nemocnice, hygienické stanice a sociální služby by měly oslovit bývalé zaměstnance, pomoci mohou i studenti lékařských fakult a zdravotnických škol. Informace zazněly na společné tiskové konferenci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařského odborového klubu.

Odbory s vámi na západě Čech a na Moravě

  • 02.09.2020 12:16
Odbory opět vyrážejí do regionů. Akce „Odbory s vámi“ má v září své pokračování na západě Čech a na Moravě. Právní porady budou zájemcům poskytovat specialisté odborů v Chodově, Chebu, Břeclavi, Znojmě a ve Velké Bíteši.
 
 

Zrušení superhrubé mzdy nesmí nahradit vyjednávání o růstu mezd!

  • 02.09.2020 11:57
Josef Středula, předseda ČMKOS, upozorňuje na úskalí chystané daňové změny
 
ČMKOS delší dobu upozorňuje, že zrušit superhrubou mzdu nebude snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to příležitost, jak postupně v daních pro zaměstnance nastolit spravedlnost a odstranit podvodný slib rovné daně za kterým stojí minulé vlády.

Pro pokračování úspěšné spolupráce

  • 26.08.2020 15:07
Schůzka nového ředitele Nadace Fridricha Eberta s vedením ČMKOS
 
Nový ředitel české kanceláře Nadace Fridricha Eberta (Friedrich-Ebert-Stiftung) Urban Überschär navštívil ČMKOS. S předsedou konfederace Josefem Středulou a místopředsedkyní Radkou Sokolovou diskutovali o zejména o pokračování dlouholeté úspěšné spolupráce obou institucí a o aktuálních tématech mj. v sociální oblasti.

Odbory: Zvedněme minimální mzdu, zrušení té superhrubé může počkat

  • 24.08.2020 16:47
Alespoň 16 tisíc jako zákonem stanovené minimum, žádají odbory. Minimální mzdu v současnosti pobírá zhruba 140 tisíc lidí. Český poměr průměrné mzdy k minimální mzdě je nejhorší ze zemí, které mají státem stanovenou minimální mzdu, říká předseda ČMKOS Josef Středula.
 

Vyšel Praktický průvodce státní službou

  • 18.08.2020 15:57
Pod vedením právničky Odborového svazu státních orgánů a organizací Šárky Homfray vznikla publikace, která provede běžného čtenáře i profesionála jednotlivými fázemi a instituty služebního poměru od jeho vzniku, přes jeho průběh, až k jeho konci, včetně případné soudní dohry.