Zrušení superhrubé mzdy nesmí nahradit vyjednávání o růstu mezd!

  • 02.09.2020 11:57
Josef Středula, předseda ČMKOS, upozorňuje na úskalí chystané daňové změny
 
ČMKOS delší dobu upozorňuje, že zrušit superhrubou mzdu nebude snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to příležitost, jak postupně v daních pro zaměstnance nastolit spravedlnost a odstranit podvodný slib rovné daně za kterým stojí minulé vlády.

Pro pokračování úspěšné spolupráce

  • 26.08.2020 15:07
Schůzka nového ředitele Nadace Fridricha Eberta s vedením ČMKOS
 
Nový ředitel české kanceláře Nadace Fridricha Eberta (Friedrich-Ebert-Stiftung) Urban Überschär navštívil ČMKOS. S předsedou konfederace Josefem Středulou a místopředsedkyní Radkou Sokolovou diskutovali o zejména o pokračování dlouholeté úspěšné spolupráce obou institucí a o aktuálních tématech mj. v sociální oblasti.

Odbory: Zvedněme minimální mzdu, zrušení té superhrubé může počkat

  • 24.08.2020 16:47
Alespoň 16 tisíc jako zákonem stanovené minimum, žádají odbory. Minimální mzdu v současnosti pobírá zhruba 140 tisíc lidí. Český poměr průměrné mzdy k minimální mzdě je nejhorší ze zemí, které mají státem stanovenou minimální mzdu, říká předseda ČMKOS Josef Středula.
 

Vyšel Praktický průvodce státní službou

  • 18.08.2020 15:57
Pod vedením právničky Odborového svazu státních orgánů a organizací Šárky Homfray vznikla publikace, která provede běžného čtenáře i profesionála jednotlivými fázemi a instituty služebního poměru od jeho vzniku, přes jeho průběh, až k jeho konci, včetně případné soudní dohry.

Nový předseda hasičských odborů: Je třeba udržet kvalifikované lidi

  • 14.08.2020 12:48
„Mým krédem je pokračovat v čele svazu cestou nastolenou mým předchůdcem. Tedy mimo jiné prohlubovat dobrou spolupráci s generálním ředitelstvím hasičského záchranného sboru. Po letech jednání, změn i střetů se podařilo mnoho věcí vyjasnit, vztahy s vedením jsou dnes dobré. Počet členů svazu vzrůstá, můžeme se pochlubit více než 68 procenty organizovanosti hasičské základny v odborech,“ řekl Sondám nový předseda Odborového svazu hasičů Jiří Jílek.

Postarat se o důstojný život na českém venkově

  • 07.08.2020 14:02
Jednal 9. sjezd zemědělských odborů
 
Zhodnocení uplynulého období od minulého sjezdu Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) od srpna r. 2016 do současné doby, a volba nových orgánů odborového svazu na příštích pět let - to bylo hlavním úkolem jednání 9. sjezdu OSPZV-ASO ČR, který se uskutečnil v Kongresovém centru Praha.

Odbory na severu Čech 2020

  • 23.07.2020 14:40
Právní porady poskytovali odboroví odborníci 21. 7. a 22. 7. lidem v Teplicích a v Ústí nad Labem. Na červený stan Českomoravské konfederace odborových svazů bylo možno narazit v centrech obou měst. Počasí přálo, zájem byl veliký. V Teplicích i v Ústí pomáhal zájemcům svou radou předseda konfederace Josef Středula.

Jak podpořit ekonomiku, nalomenou koronavirem

  • 18.07.2020 09:16
Josef Středula v Otázkách Václava Moravce
Diskutovat a odpovídat na otázky bude v České televizi pořadu Otázky Václava Moravce v tuto neděli (18. 7. 2020) od 12.00 hod. za odbory Josef Středula, spolu s ministrem Karlem Havlíčkem a libereckým zastupitelem Zdeňkem Chmelíkem. Hlavní témata: stav ekonomiky a možnosti její podpory. Co a kdo ničí českou ekonomiku?

Zástupce odborů ve vědecké radě univerzity

  • 06.07.2020 06:00

Akademický senát Západočeské univerzity v Plzni jmenoval Josefa Středulu členem Vědecké rady NTC (Nové technologie-Výzkumné centrum). Je to poprvé v historii,kdy představitel ČMKOS reprezentuje odbory ve výzkumné vědecké instituci.