Jak podpořit ekonomiku, nalomenou koronavirem

  • 18.07.2020 09:16
Josef Středula v Otázkách Václava Moravce
Diskutovat a odpovídat na otázky bude v České televizi pořadu Otázky Václava Moravce v tuto neděli (18. 7. 2020) od 12.00 hod. za odbory Josef Středula, spolu s ministrem Karlem Havlíčkem a libereckým zastupitelem Zdeňkem Chmelíkem. Hlavní témata: stav ekonomiky a možnosti její podpory. Co a kdo ničí českou ekonomiku?

Zástupce odborů ve vědecké radě univerzity

  • 06.07.2020 06:00

Akademický senát Západočeské univerzity v Plzni jmenoval Josefa Středulu členem Vědecké rady NTC (Nové technologie-Výzkumné centrum). Je to poprvé v historii,kdy představitel ČMKOS reprezentuje odbory ve výzkumné vědecké instituci.

Odbory s vámi v regionech pokračují v dalších městech

  • 04.07.2020 11:55
Pokračování úspěšného projektu největší odborové centrály ČMKOS, nazvaného ODBORY S VÁMI, se bude měsících červenci a srpnu odehrávat v dalších městech Česka. Právní experti ČMKOS poskytnou zdarma pracovněprávní poradenství v Teplicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové a v Pardubicích. V červeném putovním stanu odborů nabídnou pomocnou ruku všem, na které doléhá nelehká situace v zaměstnání i těm, kteří o práci přišli.
 
 

Strážce našeho zdraví – IMUNITA

  • 17.06.2020 13:44
Rozhoduje, jak odolní budeme i vůči covidu-19
V minulém čísle (č. 5, pozn. red.) jsme v souvislosti s koronavirovou pandemií hovořili s předním imunologem prof. MUDr. Ivanem Šterzlem, CSc. Rozhovor vyvolal zájem, proto jsme na základě vašich otázek připravili jeho pokračování.

Malé podnikání se probouzí

  • 10.06.2020 13:53
V květnu přerušilo činnost o 9 % méně živnostníků než vloni
Ekonomika se od propuknutí koronavirové krize v ČR pomalu začala probouzet.  Za tři měsíce, od března do května, podnikatelské aktivity pozastavilo více než 20 000 osob samostatně výdělečně činných, což je o 16 % víc než v roce 2019 a o třetinu víc než v roce 2018. Ale v květnu se podle průzkumu společnosti Bisnode situace začala vracet k normálu.

Odbory s vámi v regionech

  • 10.06.2020 12:45
Český trh práce začíná pociťovat následky koronavirové krize a lidé přicházejí o své zaměstnání. Velmi často se nyní obracejí na odbory a ty svým členům zdarma poskytují právní servis. Největší odborová centrála ČMKOS přichází s projektem ODBORY S VÁMI a nabízí pomocnou ruku všem. Právní experti ČMKOS budou poskytovat zdarma pracovněprávní poradnu přímo v určitý den a v určitém místě. Jako první můžete letos navštívit putovní stan odborů v Českých Budějovicích a v Táboře. Poté budou následovat výjezdy na Moravu - do Zlína, Olomouce a Prostějova.
 

Neoprávněně propuštěným pomůžeme

  • 04.06.2020 15:18
Svaz se postavil za odboráře z Ryanairu
"Odborový svaz dopravy (OSD) je připraven pomoci neoprávněně propuštěným zaměstnancům společnosti Ryanaire, a bude-li to nutné zajistí i právní zastoupení před soudem," uvedl to předseda odborového svazu Luboš Pomajbík v reakci na negativní postoj vedení irské letecké společnosti Ryanair, když čeští zaměstnanci založili odbory.

Odbory: odměny patří všem zdravotníkům

  • 04.06.2020 14:59
Podle zdravotnických odborů odměny za dobu epidemie covidu-19 náleží všem zdravotníkům, ne pouze těm, kteří se starali přímo o nakažené koronavirem. Měly by být odstupňované podle míry ohrožení. Zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR to sdělili na tiskové konferenci.

Mladí potřebují více nadšení

  • 02.06.2020 12:10
Předsedkyní Rady mladých ČMKOS se stala Lea Vondrová
V záplavě problémů a množství informací spojených se současnou krizí by neměla zapadnout zpráva o volbě vedení Rady mladých ČMKOS. Pozici předsedkyně obhájila její dosavadní lídryně, dvaatřicetiletá Lea Vondrová.

Magazín Sondy REVUE číslo 5/2020 - Čtení sebevědomých zaměstnanců

  • 18.05.2020 10:58

Jak imunita denně válčí o naše zdraví? Odpovídá přední český imunolog Ivan Šterzl. Editorial Jany Kašparové: Lobbisté nahradili tripartitu? Rubrika Co řekli politici: O výši podpory v nezaměstnanosti. Anketa s předsedy odborových svazů: Krizovou zkoušku odbory zvládly a vyjdou posíleny. A další zajímavá témata čtěte v magazínu Sondy REVUE 5/2020...