Nejčastější rizika při práci z domova.

  • 07.12.2020 12:40
Víte, jak se vyhnout sporům mezi firmami a zaměstnanci?
 
Druhá vlna koronaviru v Česku vrací do hry práci z domova. Home-office má řadu nesporných výhod. Víte však o rizicích, která přináší firmám i zaměstnancům? Poradenská společnost BDO připravila seznam několika problematických situací, do kterých se mohou obě strany dostat, pokud se předem nedohodnou na jasných podmínkách. Spory mohou nastat například při řešení pracovních úrazů, hrazení nákladů za práci z domova, ale také v případě kontroly zaměstnanců ze strany zaměstnavatele. Zákoník práce totiž home-office nijak podrobně neřeší.

Proběhla první virtuální videokonference ČMKOS na téma: CO TĚ ČEKÁ ČESKÁ REPUBLIKO?

  • 13.11.2020 12:40
Předseda ČMKOS Josef Středula spolu s makroekonomy Martinem Fassmannem a Tomášem Pavelkou byli hlavními aktéry on-line konference ČMKOS k velmi ožehavému tématu. Účastníkům z virtuálního studia Hotelu Olšanka populární argumentační formou přiblížili makroekonomické dilema dnešních dnů, které se bytostně týká budoucího postavení a příjmů českých zaměstnanců.

Minimální mzda v Česku je podle Josefa Středuly nedůstojná, víc berou i Slováci a Poláci

  • 09.11.2020 08:45
Odbory navrhují vládě, aby 16. listopadu, případně i 13. listopadu, bylo pracovní volno
 
Minimální mzda v Česku je podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly nedůstojná, řekl to v televizním pořadu Otázky Václava Moravce. Hosty pořadu dále byli radní centrální banky Tomáš Holub a ekonom Tomáš Sedláček.

Mzdy ve výrobě rostly na Královéhradecku, ostatní regiony hlásí stagnaci či mírný pokles

  • 08.11.2020 06:33
I přes velký nedostatek kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků začaly ve výrobě stagnovat či dokonce klesat mzdy. Výjimku tvoří Královéhradecko a v případě některých pozic i střední Čechy. Na opačném konci spektra je Ústecko, následované Libereckým a Moravskoslezským krajem. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu mezd, který na podzim zrealizovala personální agentura Grafton Recruitment. 

Některé firmy zakazují zaměstnancům trasování a eRoušku

  • 02.11.2020 15:39
Josef Středula: Jde o nám o rychlou nápravu, nikoliv o skandalizaci firem
 
Některé firmy přikazují svým zaměstnancům, aby se neúčastnili trasování kontaktů hygienou a nepoužívali aplikaci eRouška. V diskusním pořadu Partie na CNN Prima News to uvedl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. 
 
 
 

Sodexo: Snižujeme restauracím provizi na 3 %

  • 21.10.2020 13:19
Gastronomický sektor opět čelí opatřením, která mají zabránit šíření nemoci covid-19. Pro mnohé podniky je tento podzimní lockdown výrazně náročnější než ten jarní. Proto společnost Sodexo Benefity vyslyšela výzvu Luboše Kastnera z platformy Moje restaurace Asociace malých a středních podniků ČR a přistoupila ke snížení svých poplatků pro malé restaurace.

Zaměstnavatelé a odbory společně pro bezpečnou práci a život

  • 17.10.2020 14:11
Jaroslav Hanák a Josef Středula: Ochráníme-li zaměstnance, ochráníme ekonomiku
 
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR deklarují společný zájem na tom, jak v extrémně se zhoršující pandemické situaci, co nejvíce ochránit lidi, kteří musí zajišťovat výrobu, služby, dopravu a veškeré další služby a provozy, kde je nutná osobní přítomnost zaměstnanců na pracovišti.
 

Na zrušení superhrubé mzdy doplatí zaměstnanci

  • 09.10.2020 14:02
Na zrušení superhrubé mzdy doplatí nízkopříjmoví zaměstnanci, říká mj. předseda Českomoravské konfederace Odborových svazů Josef Středula v rozhovoru pro deník Právo. Na chystaném snížení daně z příjmů zaměstnanci v konečném důsledku neušetří, protože vláda si od nich vezme peníze jinde na zacelení díry ve státním rozpočtu. 

Odbory zdravotníků apelují na veřejnost

  • 29.09.2020 17:33
Zdravotníků aktuálně nakažených covidem-19, je už téměř 1700, lékařů téměř 400, sester 700 a ostatních pracovníků 600. Od začátku epidemie jde více než 3600 lidí. Nemocnice, hygienické stanice a sociální služby by měly oslovit bývalé zaměstnance, pomoci mohou i studenti lékařských fakult a zdravotnických škol. Informace zazněly na společné tiskové konferenci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařského odborového klubu.

Odbory s vámi na západě Čech a na Moravě

  • 02.09.2020 12:16
Odbory opět vyrážejí do regionů. Akce „Odbory s vámi“ má v září své pokračování na západě Čech a na Moravě. Právní porady budou zájemcům poskytovat specialisté odborů v Chodově, Chebu, Břeclavi, Znojmě a ve Velké Bíteši.