Odboráři ve Škoda Auto hrozí kvůli výši mezd stávkou

  • 03.03.2020 05:26
Největším problémem pro uzavření nové kolektivní smlouvy v automobilce Škoda Auto nemusí být tak jako obvykle navýšení mezd. Odborům se nezamlouvá ani návrh managementu největšího českého zaměstnavatele z minulého týdne, aby se kolektivní smlouva uzavřela na celé čtyři roky. Nyní platná dohoda pro více než 33 tisíc zaměstnanců vyprší na konci tohoto března.

Kurzarbeit a koronavir

  • 02.03.2020 11:54
Dnešní jednání tripartity bylo z důvodu jednání Bezpečnostní rady státu zrušeno. „Plně chápeme mimořádnou situaci, byli jsme připraveni na dnešním tripartitním zasedání předložit některé náměty a opatření, která by pomohla zaměstnancům i firmám v případě většího šíření nákazy koronavirem. Jako vhodné bychom viděli využití tzv. kurzarbeitu v ČR. Může se stát, že některé firmy, poskytovatelé služeb, by byly nuceny zastavit výrobu či činnost, a to může vážně dopadnout i na další subjekty a subdodavatské firmy..." uvedl mj. předseda ČMKOS Josef Středula.

Jan Sábel: Díky odborům se havíří mají šanci dožít penze

  • 26.02.2020 09:31
Po dlouholetém úspěšném a velmi náročném působení v hornických odborech se Jan Sábel, předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu, rozhodl, nekandidovat na post předsedy. „Je na čase po dvaceti letech říci Zdař bůh, děkuji za důvěru a na našem sjezdu, který se bude konat 12. března v Praze, už budou mít delegáti šanci zvolit mého nástupce,“ uvedl Jan Sábel v exkluzivním rozhovoru pro Sondy Revue.

Josef Středula: Odbory přehodnotí mzdové požadavky

  • 24.02.2020 10:55
Odbory kvůli vývoji inflace přehodnotí své požadavky na růst mezd. Pro letošek chtějí odboráři růst mezd o šest až sedm procent, nově budou chtít do kolektivních smluv zapracovat takzvané inflační doložky.

V MORA MORAVIA bojují za přiměřené zvýšení mezd

  • 17.02.2020 13:22
Stovky zaměstnanců podepsaly petici, podporující požadavky odborů
 
Během jediného dne podepsalo 350 zaměstnanců tradičního výrobce sporáků MORA MORAVIA v Hlubočkách - Mariánském Údolí na Olomoucku petici podporující požadavky odborářů. Ti zatím neúspěšně vyjednávají o přiměřeném zvýšení mezd pro letošní rok. V historii firmy je to poprvé, co se odborářům nepodařilo uzavřít kolektivní smlouvu. Mimořádná situace přiměla odbory ke svolání protestu.