Jan Sábel: Díky odborům se havíří mají šanci dožít penze

  • 26.02.2020 09:31
Po dlouholetém úspěšném a velmi náročném působení v hornických odborech se Jan Sábel, předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu, rozhodl, nekandidovat na post předsedy. „Je na čase po dvaceti letech říci Zdař bůh, děkuji za důvěru a na našem sjezdu, který se bude konat 12. března v Praze, už budou mít delegáti šanci zvolit mého nástupce,“ uvedl Jan Sábel v exkluzivním rozhovoru pro Sondy Revue.

Josef Středula: Odbory přehodnotí mzdové požadavky

  • 24.02.2020 10:55
Odbory kvůli vývoji inflace přehodnotí své požadavky na růst mezd. Pro letošek chtějí odboráři růst mezd o šest až sedm procent, nově budou chtít do kolektivních smluv zapracovat takzvané inflační doložky.

V MORA MORAVIA bojují za přiměřené zvýšení mezd

  • 17.02.2020 13:22
Stovky zaměstnanců podepsaly petici, podporující požadavky odborů
 
Během jediného dne podepsalo 350 zaměstnanců tradičního výrobce sporáků MORA MORAVIA v Hlubočkách - Mariánském Údolí na Olomoucku petici podporující požadavky odborářů. Ti zatím neúspěšně vyjednávají o přiměřeném zvýšení mezd pro letošní rok. V historii firmy je to poprvé, co se odborářům nepodařilo uzavřít kolektivní smlouvu. Mimořádná situace přiměla odbory ke svolání protestu.

Nevracejme se k vlašáku

  • 12.02.2020 11:00
Vzpomínám, jak jsem loni v dubnu pro Sondy připravovala
rozhovor s mezinárodním expertem na problematiku výživy
a zdraví Christopherem Wanjekem, autorem uznávané
odborné publikace Food at Work (Jídlo v práci), kterou vydala
Mezinárodní organizace práce.