Andrej Babiš k analýze ČMKOS

  • 14.11.2019 14:11
Premiér počítá se spoluprací sociálních partnerů při koncipování hospodářské strategie
 
Premiér Andrej Babiš počítá se spoluprací sociálních partnerů při koncipování Hospodářské strategie ČR 2020. Uvedl to dnes (14. 11. 2019) v odpovědi Josefovi Středulovi, jako reakci na zaslanou studii ČMKOS - "Šance na přibližování českých mezd vyspělé EU."

Odboráři varují před katastrofou ocelářství v ČR i EU

  • 11.11.2019 16:16

TISKOVÁ ZPRÁVA

Ocelářství a na něj navazující průmysl jsou v ohrožení. Pokud česká vláda a Evropská komise nepřijmou opatření na ochranu tohoto odvětví, hrozí podle odborářů kolaps, který se v České republice přímo dotkne obrovského počtu lidí. Důvod? Klesající spotřeba tuzemské oceli, kterou válcují dovozy ze zemí mimo Evropskou unii. 

Žádnou firmu jsme nepoložili

  • 08.11.2019 10:46
Rozhovor předsedy ČMKOS Josefa Středuly pro časopis Ekonom 
 
Rekordně nízká nezaměstnanost, rychlé tempo růstu mezd. Výrazně poskočila minimální mzda. V červenci pak zanikla karenční doba, firmy opět musí platit lidem již od prvního dne nemoci. Odbory v poslední době skutečně nemají špatné časy. Vše pod vedením Josefa Středuly...

Stávka, která se nemusela uskutečnit …

  • 07.11.2019 12:36
Komentář Jany Kašparové ke stávce učitelů
 
… kdyby se ministr Plaga zachoval moudře a prioritu školství si vzal k srdci. Školské odbory vždy za Plagou stály, několikrát se za něho postavily. Konečně rozumný ministr, zaznívalo. Vkládaly velké naděje v současnou vládu, která se jako první k prioritě školství přihlásila v programovém prohlášení, zatímco v minulosti kabinety o ní jen hovořily a skloňovaly ve všech pádech.

Deset dnů ke generální stávce

  • 05.11.2019 14:49
Akce ČMKOS ke 30. výročí generální stávky  
 
Vážené odborářky, vážení odboráři, pojďte si s námi připomenout události před 30 lety, klíčovou roli zaměstnanců v roce 1989 a stávkových výborů, které se společně s odborovými organizacemi významně podílely na přípravě generální stávky.

Školské odbory: stávka bude

  • 04.11.2019 17:54
Vedení svazu se omluvilo rodičům
 
Na tiskové konferenci v pondělí (4. 11.) v Praze vyhlásily školské odbory oficiálně důvody stávky, která se bude konat ve středu 6. 11. 2019. „Chtěli bychom se omluvit rodičům i zřizovatelům, že jim zkomplikujeme život,“ řekl na úvod konference předseda školských odborů František Dobšík.

Exkluzivně pro Sondy: víme o nových benefitech

  • 24.10.2019 17:03
Ministerstvo financí navrhuje optimalizaci nabídky benefitů 
 
Ministerstvo financí odeslalo do připomínkového řízení novelu vyhlášky, která upravuje čerpání benefitů zejména pro zaměstnance organizačních složek státu a příspěvkových organizací. Exkluzivně zveřejňujeme výtah z jejího obsahu. Od nového roku by tak zaměstnavatelé mohli svým zaměstnancům v rámci stávajících rozpočtů přispívat třeba na dentální hygienu, dioptrické brýle, kontaktní čočky nebo očkování. Zvýšit se mají také maximální částky pro zápůjčky na bytové nebo sociální účely. Snahou je zefektivnit využívání fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP) jak organizacemi, tak jejich zaměstnanci.

Ocenění Dagmar Žitníkové

  • 22.10.2019 14:39
Předsedkyně OS zdravotnictví a sociální péče ČR obdržela Řád Elišky Přemyslovny  
 
V kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla v Praze na Karlově se uskutečnilo 5. předávání Řádu Elišky Přemyslovny. Prezident Nadačního fondu Elišky Přemyslovny Augustin Karel Andrle Sylor předal řád vybraným ženám, které se pohybují v charitativní, kulturní nebo sociální oblasti. Tohoto cenění se dostalo i Dagmar Žitníkové.

Účastníme se evropské kampaně "Together at Work"

  • 22.10.2019 13:34
Příprava zasedání Rady Odborového svazu KOVO
 
Plněním obsahu "Strategie OS KOVO na období 2017 - 2021" se bude ve středu 23. října zabývat sedmé zasedání Rady Odborového svazu KOVO. Mezi aktuální témata jednání patří mj. účast svazu v mezinárodní kampani, vyhlášené federací nezávislých a demokratických odborových svazů industriAll European Trade Union a deklarace ocelářů ke krizi evropského ocelářského průmyslu.