Přibývá nemocí z povolání

  • 16.07.2018 15:00

Nejohroženějšími jsou zaměstnanci automobilek, oceláren, zdravotní sestry a horníci  

Nemocí z povolání loni přibylo meziročně bezmála o šest procent, postihly více než tisícovku lidí. Může za to zřejmě i rekordní zaměstnanost. Nejohroženějšími jsou podle statistiky ti, kdo pracují ve výrobě aut a také zdravotníci, napsal server ct24.cz.

Prezident Zeman urazil úředníky

  • 16.07.2018 14:57

Úředníci se nemnoží dělením, ale díky politikům, napsaly na Hrad odbory

„Úředníků je příliš. Algoritmizujme státní správu,“ pronesl prezident Miloš Zeman ve středu ve sněmovně, kam přišel podpořit vládu Andreje Babiše. Jmenovaní teď na jeho vyjádření reagují. Odbory zaměstnanců působících ve veřejné správě a službách poslaly na Hrad dopis.

Banky v Česku shání stovky lidí

  • 16.07.2018 14:53
Zaměstnanci odcházejí za lepší mzdou a menším tlakem
Banky v Česku potřebují nutně nové zaměstnance. Nábor běží napříč bankovním trhem a prakticky ve všech regionech. U jednotlivých velkých bank jde o stovky volných pracovních míst. Hledají hlavně pracovníky do poboček, ale i specialisty IT a kandidáty na další pozice. Největší nábor je na pozice zaměřené na obchod a kontakt s klienty. Jde o náhradu za zaměstnance, kteří odešli, a banky potřebují jejich pozice obsadit, aby mohly bez zhoršení služeb dál fungovat. Česká spořitelna uvedla, že nyní hledá zhruba 300 lidí.

Letos ubylo frirem, které mají vlastníka v daňovém ráji

  • 16.07.2018 14:14

Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, se nepřetržitě snižuje již od roku 2015. Ke konci června jejich počet dosáhl 12 970 a od začátku letošního roku klesl o 61 firem. Majitelé z destinací považované za daňový ráj kontrolují 2,7 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu celkem investovali 354 miliard korun. Statistiky za první pololetí zveřejnila poradenská společnost Bisnode, jednička ve sledování vazeb a propojení mezi subjekty.

Sondy Revue 08/2018

  • 16.07.2018 13:18

Dům odborových svazů v Praze má nového majitele

  • 13.07.2018 14:42

Cena významné nemovitosti se odhaduje na miliardu korun

Odborové svazy sdružené v Majetkové, správní a delimitační unii prodaly své sídlo na pražském Žižkově. Oficiální údaje o ceně a novém vlastníkovi nejsou zatím známé.  Soutěž na prodej budovy byla vyhlášena v březnu. Odborové svazy už dříve uvedly, že kapacita Domu odborových svazů (DOS) několikanásobně převyšuje současné potřeby odborů, jež využívají kolem 20 procent kancelářské plochy. Náklady spojené s vlastnictvím památkově chráněné budovy jsou podle odborů značné.

Stávková pohotovost v Rokycanské nemocnici skončila

  • 13.07.2018 14:40

Odbory prosadily navýšení mezd dělníků v tarifech o dalších pět procent

Stávková pohotovost, kterou symbolicky na svátek práce, tedy 1. května vyhlásili odboráři Rokycanské nemocnice, skončila v pondělí 9. července. V tento  den podepsal předseda odborů František Kuneš s členy představenstva Rokycanské nemocnice Jaroslavem Šímou a Michalem Filařem novou kolektivní smlouvu. Podpisu se rovněž zúčastnila místopředsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Ivana Břeňková. O průběhu stávkové pohotovosti informoval časopis Sondy Revue.

Svaz USB ve Fiatu chce stávkovat kvůli koupi Ronalda

  • 13.07.2018 14:38

Většinové odbory jsou proti

Odbory zastupující většinu italských zaměstnanců automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se postavily proti stávce, kterou vyhlásil menší odborový svaz USB na protest proti vysoké částce zaplacené za přestup fotbalové hvězdy Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Zprávu uveřejnil server tyden.cz.

V roce 2016 do kultury putovalo 233 miliard korun

  • 12.07.2018 16:11

Do kultury v roce 2016 přiteklo z různých zdrojů 232,9 miliardy korun. V porovnání s předchozím rokem to bylo o 6,3 miliardy víc. Největší část peněz putovala do kultury ze soukromých podniků, výrazně méně pak od domácností a z veřejných rozpočtů.