Z nemocnic zní ostrý nesouhlas

  • 18.06.2019 14:09
Zaměstnanci nemocnic píší ministrovi kvůli jeho přístupu ke zvyšování platů a mezd
 
Ostrý nesouhlas zaměstnanců nemocnic vyvolala slova ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha o zvyšování platů a mezd, která pronesl v pondělí 10. června na jednání tripartity. Ministr uvedl, že personální situace v nemocnicích je sice problém, ale že ministerstvo podniká všechny možné kroky, aby se situace stabilizovala.

Ostuda české zahraniční politiky

  • 18.06.2019 13:58

Josef Středula, předseda ČMKOS: Vláda podcenila významné výročí

 

Oslav 100. výročí Mezinárodní organizace práce (International Labour Organization) se nezúčastní žádný člen české vlády. Právě v těchto dnech si celý svět v Ženevě připomíná toto významné historické výročí Mezinárodní organizace práce (MOP).

Všechny obory chtějí nové lidi

  • 13.06.2019 12:30
Nábor pracovníků hlásí pro příští čtvrtletí pět procent zaměstnavatelů 
 
Pět procent zaměstnavatelů v České republice očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku (červenec, srpen, září) nárůst počtu pracovních sil, přičemž jejich snížení předpovídá nula procent, žádné změny neočekává celých 94 procent zaměstnavatelů. 

ČMKOS proti dumpingovým mzdám

  • 04.06.2019 10:00
 Rostoucí mzdy nesmějí být podtrženy dovozem levné  pracovní síly
 
Hospodářská komora a někteří zaměstnavatelé mají stále zájem o dovoz levné pracovní síly do ČR. Opět to prokázali svým jednoznačně odmítavým stanoviskem vůči návrhu, kterým se zabývala vláda a jehož cílem je zabránit dumpingovým mzdám.

Josef Středula zvolen místopředsedou evropských odborů

  • 24.05.2019 10:34
Úspěch českých a moravských odborů
 
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula byl ve čtvrtek 23. 5. 2019 zvolen místopředsedou Evropské odborové konfederace na jejím 14. sjezdu, který se konal ve Vídni.

Jak zvednout nízké důchody pečujících osob

  • 03.05.2019 15:02
Co navrhuje Komise pro spravedlivé důchody 
 
V pátek 3. května 2019 se uskutečnilo III. zasedání Komise pro spravedlivé důchody za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Na tomto jednání byla diskutována opatření k odstranění nespravedlivě nízkých důchodů pečujících osob. Komise mimo jiné navrhla dopracování záměru na uplatnění doby péče o dítě od 4 do 9 let jako vyloučené doby.

Práce opět oslavila svůj svátek na Špilberku

  • 02.05.2019 11:01
Již tradičně oslavili odboráři 1. máj i na Špilberku v Brně. Oslavy pořádala Českomoravská konfederace odborových svazů, jako spolupořadatel se zúčastnil Odborový svaz KOVO. Mladší i starší návštěvníci si poslechli koncerty populárních hudebních skupin, byly zde rodinné soutěže a hry pro děti, ukázky práce policejních psovodů...  
 
 

Sociální nespravedlnost v záběru mladých odborářů

  • 30.04.2019 11:09
Ze setkání CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network)
 
Středoevropští mladí odboráři se na počátku dubna sešli v Praze na setkání organizace CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network). Věnovali se tématu sociální nespravedlnosti. Na setkání vystoupili i Josefa Středula a Aleš Chmelař, náměstek ministra zahraničních věcí.

Počet mrtvých se v loňském roce opět zvýšil!

  • 26.04.2019 14:10
Odbory symbolicky uctily oběti smrtelných pracovních úrazů
 
V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí. Každoročně 28. dubna si odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) uspořádala před svým sídlem v  Praze pietní akt k uctění památky těchto obětí.