ČMKOS proti dumpingovým mzdám

  • 04.06.2019 10:00
 Rostoucí mzdy nesmějí být podtrženy dovozem levné  pracovní síly
 
Hospodářská komora a někteří zaměstnavatelé mají stále zájem o dovoz levné pracovní síly do ČR. Opět to prokázali svým jednoznačně odmítavým stanoviskem vůči návrhu, kterým se zabývala vláda a jehož cílem je zabránit dumpingovým mzdám.

Josef Středula zvolen místopředsedou evropských odborů

  • 24.05.2019 10:34
Úspěch českých a moravských odborů
 
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula byl ve čtvrtek 23. 5. 2019 zvolen místopředsedou Evropské odborové konfederace na jejím 14. sjezdu, který se konal ve Vídni.

Jak zvednout nízké důchody pečujících osob

  • 03.05.2019 15:02
Co navrhuje Komise pro spravedlivé důchody 
 
V pátek 3. května 2019 se uskutečnilo III. zasedání Komise pro spravedlivé důchody za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Na tomto jednání byla diskutována opatření k odstranění nespravedlivě nízkých důchodů pečujících osob. Komise mimo jiné navrhla dopracování záměru na uplatnění doby péče o dítě od 4 do 9 let jako vyloučené doby.

Práce opět oslavila svůj svátek na Špilberku

  • 02.05.2019 11:01
Již tradičně oslavili odboráři 1. máj i na Špilberku v Brně. Oslavy pořádala Českomoravská konfederace odborových svazů, jako spolupořadatel se zúčastnil Odborový svaz KOVO. Mladší i starší návštěvníci si poslechli koncerty populárních hudebních skupin, byly zde rodinné soutěže a hry pro děti, ukázky práce policejních psovodů...  
 
 

Sociální nespravedlnost v záběru mladých odborářů

  • 30.04.2019 11:09
Ze setkání CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network)
 
Středoevropští mladí odboráři se na počátku dubna sešli v Praze na setkání organizace CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network). Věnovali se tématu sociální nespravedlnosti. Na setkání vystoupili i Josefa Středula a Aleš Chmelař, náměstek ministra zahraničních věcí.

Počet mrtvých se v loňském roce opět zvýšil!

  • 26.04.2019 14:10
Odbory symbolicky uctily oběti smrtelných pracovních úrazů
 
V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí. Každoročně 28. dubna si odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) uspořádala před svým sídlem v  Praze pietní akt k uctění památky těchto obětí.

Josef Středula: Jde nám zejména o růst tarifů

  • 23.04.2019 14:49
Odboráři vyzvali vládu k zahájení vyjednání o platech ve veřejném sektoru
 
Odbory veřejného sektoru vyzvaly v úterý (23. 4. 2019) vládu, aby s nimi začala co nejdříve jednat o růstu platů na příští rok. ČSSD podporuje brzké zahájení vyjednávání o platech s vládou. Novinářům tyto informace po setkání vedení ČSSD s odboráři sdělili předseda strany Jan Hamáček a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Vyšetřování "Dieselgate" přineslo další žalobu

  • 18.04.2019 14:22
Bývalý nejvyšší boss Volkwagenu obžalován
 
Tři roky po propuknutí tzv. dieselového skandálu byla u zemského soudu v Braunschweigu vznesena obžaloba proti bývalému šéfovi koncernu Volskwagen Martinu Winterkornovi.

Úspěchy jihočeských kováků

  • 18.04.2019 13:57
Ve firmách, v nichž působí OS KOVO, mají lidé nadprůměrné příjmy
 
Průměrná hrubá měsíční mzda v bezmála šedesátce jihočeských průmyslových podniků, v nichž působí Odborový svaz KOVO, přesáhla v loňském roce krajský průměr o více než pět tisíc korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) a interních statistik OS KOVO.