Jak zvednout nízké důchody pečujících osob

  • 03.05.2019 15:02
Co navrhuje Komise pro spravedlivé důchody 
 
V pátek 3. května 2019 se uskutečnilo III. zasedání Komise pro spravedlivé důchody za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Na tomto jednání byla diskutována opatření k odstranění nespravedlivě nízkých důchodů pečujících osob. Komise mimo jiné navrhla dopracování záměru na uplatnění doby péče o dítě od 4 do 9 let jako vyloučené doby.

Práce opět oslavila svůj svátek na Špilberku

  • 02.05.2019 11:01
Již tradičně oslavili odboráři 1. máj i na Špilberku v Brně. Oslavy pořádala Českomoravská konfederace odborových svazů, jako spolupořadatel se zúčastnil Odborový svaz KOVO. Mladší i starší návštěvníci si poslechli koncerty populárních hudebních skupin, byly zde rodinné soutěže a hry pro děti, ukázky práce policejních psovodů...  
 
 

Sociální nespravedlnost v záběru mladých odborářů

  • 30.04.2019 11:09
Ze setkání CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network)
 
Středoevropští mladí odboráři se na počátku dubna sešli v Praze na setkání organizace CEYTUN (Central European Youth Trade Unionist Network). Věnovali se tématu sociální nespravedlnosti. Na setkání vystoupili i Josefa Středula a Aleš Chmelař, náměstek ministra zahraničních věcí.

Počet mrtvých se v loňském roce opět zvýšil!

  • 26.04.2019 14:10
Odbory symbolicky uctily oběti smrtelných pracovních úrazů
 
V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí. Každoročně 28. dubna si odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) uspořádala před svým sídlem v  Praze pietní akt k uctění památky těchto obětí.

Josef Středula: Jde nám zejména o růst tarifů

  • 23.04.2019 14:49
Odboráři vyzvali vládu k zahájení vyjednání o platech ve veřejném sektoru
 
Odbory veřejného sektoru vyzvaly v úterý (23. 4. 2019) vládu, aby s nimi začala co nejdříve jednat o růstu platů na příští rok. ČSSD podporuje brzké zahájení vyjednávání o platech s vládou. Novinářům tyto informace po setkání vedení ČSSD s odboráři sdělili předseda strany Jan Hamáček a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Vyšetřování "Dieselgate" přineslo další žalobu

  • 18.04.2019 14:22
Bývalý nejvyšší boss Volkwagenu obžalován
 
Tři roky po propuknutí tzv. dieselového skandálu byla u zemského soudu v Braunschweigu vznesena obžaloba proti bývalému šéfovi koncernu Volskwagen Martinu Winterkornovi.

Úspěchy jihočeských kováků

  • 18.04.2019 13:57
Ve firmách, v nichž působí OS KOVO, mají lidé nadprůměrné příjmy
 
Průměrná hrubá měsíční mzda v bezmála šedesátce jihočeských průmyslových podniků, v nichž působí Odborový svaz KOVO, přesáhla v loňském roce krajský průměr o více než pět tisíc korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) a interních statistik OS KOVO.

Nová strategie pro Lesy ČR

  • 18.04.2019 13:14
Z jednání malé tripartity v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu ČR
 
Tripartita sociálních partnerů v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu ČR se na svém jednání v polovině dubna v Praze zabývala zejména následujícími body:
1.  Dotační program pro nestátní vlastníky lesů.
2.  Aktuální informace v oblasti mzdové politiky v lesním hospodářství a dřevozpracujícím průmyslu.

Práce opět bude mít svůj svátek

  • 18.04.2019 10:39
 
Tradiční oslava 1. máje v Brně na Špilberku
 
Stejně jako v minulých letech se Českomoravská konfederace  odborových svazů i letos chystá na oslavy 1. máje - Svátku práce - na Špilberku v Brně. Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na koncerty populárních hudebních skupin, soutěže a hry pro děti i rodiny a další program. Budou také moci využít poradnu pro občany a získat informace o práci odborů. Vstup bude zdarma.